podmostová plošina Moog MBL 1750
moog1750_10
V letošním roce proběhla ve spolupráci se společnosti Mostní a silniční s.r.o. ojedinělá dodávka mostního prohlížecího koše MOOG. Jedná se o pracovní stroj určený ke kontrolám mostních těles prováděné přímo z vozovky mostu. Prohlížecí koš umožňuje odborníkům provádět diagnostický průzkum mostů a speciální měření deformací mostů například při průjezdu nadměrných nákladů. Plošina umožňuje kontrolovat i objekty nad vozovkou, tedy činnosti ve výškách.
Mostní prohlížecí zařízení vyrobila společnost  MOOG GmbH a ROTHLEHNER zajistil dodávku, proškolení obsluhy a bude poskytovat záruční a pozáruční servis.

Podmostová plošina MOOG  MBL 1750 je umístěna na speciálním podvozku Scania R410 8×4  celkovou hmotností 32 000 kg. Podvozek je vybaven rozměrnou kabinou se sedaly i lůžky a vzduchovým pérováním na všech nápravách. Díky vzduchovému pérování lze dosáhnout ideálního rozložení hmotností na jednotlivé nápravy podvozku a pomocí stabilizační pevné nápravy zajistit pojíždění v pracovní poloze po vozovce mostu i v příčných a podélných náklonech mostu. Hydraulický, velmi pomalý pojezd a všechny pohyby výložníku lze ovládat přímo z pracovního koše a to ve kterékoli pracovní pozici. Obsluha provádějící inspekci mostního tělesa tak může na jedno najetí koše do pracovní polohy kontrolovat most v celé jeho délce i šířce a to až do cca 17m. Hydraulická čerpadla prohlížečky i hydraulických pojezdů podvozku jsou poháněna generátorem DEUTZ nebo přímo motorem podvozku. Technické parametry dosažené díky originálnímu patentovanému systému výložníků, stabilizace i pojezdů jsou ve vztahu k celkovéhmotnosti a přesnosti ovládání naprosto ojedinělé a výjimečné.

Kvalita výrobků MOOG je již více než 30 let ověřována  na všech kontinentech šesti sty kusy vyrobenými a většinou stále provozovanými zařízeními.  Volba  mostního prohlížecího zařízení MOOG je proto logickým a správným rozhodnutím.

Spojení se společností MOOG je pro firmu ROTHLEHNER dalším významným uznáním kvality, kterou firma prosazuje a nabízí na českém a slovenském trhu již přes dvacet let. Servis ROTHLEHNER byl autorizován společností MOOG pro všechny servisní operace na prohlížecím koši a stal se tak oficiálním servisním partnerem i pro další stávající a budoucí zákazníky MOOG.  Servisní služba je zajišťována prostřednictvím vozidel vybavených jako montážní dílny, či přímo na specializovaných pracovištích v centrále v Praze a na pobočce ve Velkém Újezdě na Moravě.