Pro Ostravské a Plzeňské drážní hasiče jsme realizovali technicky náročný projekt. Na jeden společný podvozek MB ATEGO jsme instalovali vzájemně vyměnitelné nástavby, které umožní řešit operativně různé situace drážních hasičů. Podvozek je vybaven hydraulickou rukou, kontejnerovým nosičem s kontejnerem pro transport materiálů, pracovní plošinou a chemickým kontejnerem s plnou výbavou.

Naše společnost zajistila celou technickou koncepci projektu, projekční práce a výrobu nástavby plošiny, přípravu nosiče, úpravy podvozků pro hasičské potřeby a další koordinace subdodávek specializovaných firem.

Zvolený model plošiny B230T je teleskopická pracovní plošina s pracovní výškou 23 metrů. Maximální stranový dosah je 13,15 metrů. Konstrukce pracovní plošiny umožňuje nezávisle používat požární kontejnerový automobil k převážení kontejnerů, nástavba je uzpůsobena jako samostatná a snímatelná. Sejmutí a nasazení plošiny je snadné a časově nenáročné i pro jednu osobu.

Více informací o celém projektu naleznete v článku na webu autorů videa www.pozary.cz. Zároveň děkujeme serveru Pozary.cz za možnost publikovat produktové video a další materiály.

  • Malá průjezdná výška plošiny s terénním podvozkem do extrémního prostředí
  • Automatická nivelace
  • Masivní pomocný zinkovaný rám, nástřik barvou a voskem
  • Jednomontáže s balonovými pneumatikami
Podvozek:

Mercedes-Benz Atego 1527 AF 4×4

Pracovní výška:

23,0 m

Stranový dosah:

13,15 m / 80 kg

Nosnost koše:

250 kg

Hmotnost:

9000 kg