Hinowa_1370_2
Hinowa_1370_3
Předností nová pásová pracovní plošina jsou její malé roměry při zachování dobrých pracovních paramtrů. Maximální stranový dosah je přes 7 metrů, pracovní výška 13,30 metrů, nosnost  koše 230 kg v celém pracovním rozsahu, rychlejší proporcionální pohyby a nová konstrukce pracovního koše se zaoblenými rohy: to jsou hlavní parametry pracovní plošiny. Hinowa Lightlift 13.70 se hodí pro přesné práce ve vnitřním i venkovním prostředí, jako jsou například kostely, muzea a výstavní prostory s hrubými nebo nepravidelnými povrchy.

Opěrný čtverec činí 2,8 x 2,8 metru a provozní rozměry jsou významně malé –  bez koše je plošina dlouhá pouhých  3,28 m. Malé rozměry podvozku, malá hmotnost a možnost sejmutí pracovního koše usnadňují přepravu a zvyšují průchodnost stísněnými a uzavřenými prostory. Při výšce nižší než dva metry je možné, aby stroj snadno prošel standardními dveřmi.

Ve standardu je plošina vybavena pevným podvozkem širokým 786 mm, ale na přání lze stroj dodat s podvozkem s proměnlivou šířkou od 748 do 1100 mm.

Co se týče pohonné jednotky je LightLift 13.70 k dispozici ve třech různých konfiguracích: benzínový pohon Honda iGX390 s výkonem 11,7 koní (8,7 kW), motor Hatz 1B40 s výkonem 10 koní (7,5 kW) a elektrický systém (3,6 kW) KW / h) poháněný lithium-iontovým akumulátorem.

Společnost Hinowa také věnovala velkou pozornost bezpečnosti obsluhy. Díky aktivnímu snímání náklonu se pohyby plošiny automaticky zpomalují v nebezpečných podmínkách. Systém „SkyGuard®“ proti zachycení chrání obsluhu v koši a zvyšuje stupeň bezpečnosti použití stroje.